TurkCe
- n Sayfa    - Ilk On    - Yeni Konular    - Haber Gِnderme    - T rk e Arama    - T rk e Forumlar    - T rk e ـyelerimiz    - Incelemeler    - Iletileriniz    - Anket    - Journal of    - Haber Arsivi    - I erik    - Web Baglantilari    - Dosyalar    - SSS    - Tavsiye Edin    - Nsiklopedi   
 

Who's Online

Şu an sitede, 3 ziyaretçi ve 2 üye bulunuyor.

Henüz üye değilseniz, Buraya tıklayarak ücretsiz kayıt olabilirsiniz.

Search
Languages

Site Lisanını Seçin


Categories Menu

Şu an bu bloğun içeriği yok.

Login

Üye Adı

Şifre

Hala hesabınız yok mu? Hemen açabilirsiniz. Kayıtlı bir kullanıcı olarak tema yönetici, yorum ayarları ve isminizle yorum gönderme gibi avantajlara sahip olacaksınız.

Big Story of Today

Bu gün için henüz önemli bir haber yok.


Batýda çocuklarý ve onlarýn düþüncel
 
Haberler ve Makaleler Hikayeler Baþ Islamic Rulings - Living Shariah Verdicts

Islamic Questions & Answers

Batıda çocukları ve onların düşüncelerini korumak hakkında


Batıda yaşayan müslümanlar olarak çocuklarımızın kaybolmaması ve onlara benzememesini korumak yolunda zorluklar çekiyoruz. Çünkü ipleri kopmuş batı toplumu ile karşı karşıyayız. Çocuklarımızın kaybolmasını ve sapmasını korumak için bazı pratik adımlar atmak istiyoruz. Allah sizden razı olsun.

Bütün övgüler Allah’adır.

Küfür beldelerinde müslüman ailelerin varlığını korumak için evin içinde ve dışında bazı istekler ve şartların bulunması gerekir.

a- Evin içinde:

1- Babaların çocuklarıyla birlikte namazlarına devam etmeleri gerekir. Yakın mescidde namaz kılınamıyorsa evde cemaat ile kılınmalıdır.

2- Günlük Kur’an okunmalı ve tilaveti dinlenmelidir

3- Hep birlikte beraberce yemek yemelidir.

4- İmkân nispetinde Kur’an dili konuşulmalıdır

5- Rabbul-Âleminin kitabında ve özellikle de en-Nur Suresinde vurguladığı aile ve toplum adabını korumak gerekir.

6- Kendilerine veya çocuklarına fasık, facir ve seks filmleri seyretmelerine müsaade edilmemelidir.

7- Üniversite yurtlarında kalacak ve uzak üniversitelerde çocukların okutulmasından sakınılmalıdır. Kötü dış topluluğun etkisinden korumak için uzun zaman yaşayacakları yerlere gönderilmemelidir. Evin dışında uyumak ve kalmak için müsaade verilmemelidir.

8- Uzak üniversitelere çocukları göndermek ve oranın yurtlarında kalmalarını sağlamaktan kaçınmalıyız. Yoksa çocuklarımızı kaybederiz. Çünkü kâfir bir toplum ile akrabalık kuruyorlar.

9- Helal yemek üzerinde tam bir hırsal durulmalı. Anne-baba küfür ülkelerinde yaygın olan eroin ve sigara gibi haram türleri almaktan sakınmalıdır.

b-Evin dışında:

1- Çocukluğundan lise sona kadar çocukları İslami okullara gönderilmelidir.

2- İmkân ölçüsünde çocukları mescide gönderilmelidir. bu *****a ve cemaat namazları, ilmi, davet, vaaz halkalarında bulunmak olabilir.

3- Çocuklar ve gençler arasında müslümanların idare ettiği yerlerde spor ve terbiye etkinlikleri oluşturmak gerekir.

4- Bütün ailenin gideceği eğitim kampları oluşturulmalıdır.

5- Anneler ve babalar hac farizasını ve umre ibadetini yerine getirmek için çocuklarıyla birlikte kutsal topraklara gitmeye gayret etmelidir.

6- Çocukları, müslümanın ve ğayri müslimin küçüğün ve büyüğün anlayacağı basit bir dille İslam hakkında konuşmaya alıştırmalıyız.

7- Çocukları Kur’an ezberlemeye alıştırmalı ve gerektiğinde dini anlamaları için müslüman Arap ülkesine gönderilmelidir.

8- Bazı çocukları *****a hutbesi vermeye ve müslümanlara imamlık yapmaya alıştırılmalı ki azınlık müslümanlara önderlik yapar durumda olsun.

9- Çocukları evliliğe erkenden teşvik etmeliyiz ki dinlerini ve dünyalarını koruyalım.

10- dini ve ahlakı ile bilinen ailelerden ve müslüman kızlardan evlenmelerine teşvik edilmelidir.

11- (911) sayısını kullanmayı ve polisin eve ihtilafı çözmek için çağırmayı bırakmalı. İslami azınlıkça yetkililerden biri veya akıllı müslümanlardan ihtilafı çözmede yardım için iletişim kurulmalıdır.

12- Oyun, eğlence, dans partilerine ve fısk festivallerine gidilmemeli, küfür bayramları izlenmemelidir. Pazar günleri okulun hıristiyan öğrencileri ile birlikte kiliseye çocukların gitmeleri hikmetle yasaklanmalıdır.

Başarılı kılan ve doğru yola ileten Allah’tır.

 Posted By Tarih: 27.02.2013 Saat: 15:25 Gönderen: MediaTurkishTeam
 

Comments 💬 التعليقات
 

For Your Membership Comments And Registered Debates Please, See Below Or Register Here :-: للحصول على تعليقات عضويتك و مناقشات الأعضاء انظر من فضلك أدناه أو سجّل هنا


Haber Puanlama

Ortalama Puan: 0
Toplam Oy: 0

Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü


Seçenekler


 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfaİlgili Konular

Haberler ve Makaleler Hikayeler Baþ

"Batýda çocuklarý ve onlarýn düþüncel" | Hesap Aç/Yarat | 0 yorum


Yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden biz sorumlu tutulamayız.

Anonim kullanıcı yorum yazamaz, lütfen kayıt olun
 

EsinIslam The Muslim World Portal For Islamics, News, Fatwas, Audios, Videos, Muslim News, Quranic Islamic Articles, Radio, Audio Quran, TV Channels, Fatwa Rulings, Muslim News Newspapers Magazines Headlines Articles Forums Schools, Universities, Colleges, Mosques, Qur'an, Hadith, Sunnah, Fiqh, Prayers, Salat, Fasting Ramadan, Vidoes, Books On EsinIslam.Com And IslamAfrica.Com