TurkCe
- n Sayfa    - Ilk On    - Yeni Konular    - Haber Gِnderme    - T rk e Arama    - T rk e Forumlar    - T rk e ـyelerimiz    - Incelemeler    - Iletileriniz    - Anket    - Journal of    - Haber Arsivi    - I erik    - Web Baglantilari    - Dosyalar    - SSS    - Tavsiye Edin    - Nsiklopedi   
 

Who's Online

Şu an sitede, 3 ziyaretçi ve 2 üye bulunuyor.

Henüz üye değilseniz, Buraya tıklayarak ücretsiz kayıt olabilirsiniz.

Search
Languages

Site Lisanını Seçin


Categories Menu

Şu an bu bloğun içeriği yok.

Login

Üye Adı

Şifre

Hala hesabınız yok mu? Hemen açabilirsiniz. Kayıtlı bir kullanıcı olarak tema yönetici, yorum ayarları ve isminizle yorum gönderme gibi avantajlara sahip olacaksınız.

Big Story of Today

Bu gün için henüz önemli bir haber yok.

Old Articles

Şu an bu bloğun içeriği yok.

EsinIslam Media: Haberler ve Makaleler Hikayeler Baþ

Bu Konuda Ara:   
[ Ana Sayfaya Git | Yeni Bir Konu Seçin ]

Haberler ve Makaleler Hikayeler Baþ

Batýda çocuklarý ve onlarýn düþüncel
(Devamı... | 4185 byte kaldı | yorumlar? | Puan: 0)

Islamic Rulings - Living Shariah Verdicts

Islamic Questions & Answers

Batıda çocukları ve onların düşüncelerini korumak hakkında


Batıda yaşayan müslümanlar olarak çocuklarımızın kaybolmaması ve onlara benzememesini korumak yolunda zorluklar çekiyoruz. Çünkü ipleri kopmuş batı toplumu ile karşı karşıyayız. Çocuklarımızın kaybolmasını ve sapmasını korumak için bazı pratik adımlar atmak istiyoruz. Allah sizden razı olsun.

Bütün övgüler Allah’adır.

Küfür beldelerinde müslüman ailelerin varlığını korumak için evin içinde ve dışında bazı istekler ve şartların bulunması gerekir.

a- Evin içinde:

1- Babaların çocuklarıyla birlikte namazlarına devam etmeleri gerekir. Yakın mescidde namaz kılınamıyorsa evde cemaat ile kılınmalıdır.

2- Günlük Kur’an okunmalı ve tilaveti dinlenmelidir

3- Hep birlikte beraberce yemek yemelidir.

4- İmkân nispetinde Kur’an dili konuşulmalıdır

5- Rabbul-Âleminin kitabında ve özellikle de en-Nur Suresinde vurguladığı aile ve toplum adabını korumak gerekir.


(Devamı... | 4185 byte kaldı | yorumlar? | Puan: 0)
 


Haberler ve Makaleler Hikayeler Baþ

Allah'ýn þeriatý ile hükmetmeyen bir baþkan
(Devamı... | 4385 byte kaldı | yorumlar? | Puan: 0)

Islamic Rulings - Living Shariah Verdicts

Islamic Questions & Answers

Allah'ın şeriatı ile hükmetmeyen bir başkan seçilir mi?

İslam beldesinde Allah’ın şeriatını uygulamayacak bir başkan seçilir mi? Seçilmemesi halinde bazı durumlarda tutuklamalara kadar götürecek sıkıştırmalar olacağını hatırlatmakta yarar var.

Bütün övgüler Allah’adır.

Mü’minler Allah’tan daha güzel hüküm verenin olmadığına inanırlar. Allah’ın hükmüne karşı gelen her hüküm cahili hükümdür. Allah şöyle buyurmaktadır: “Yoksa yahudiler (İslâm öncesi) cahiliye idaresini mi istiyorlar? İkna olan topluma göre, Allah 'tan daha güzel hüküm koyan kim var!?” (el-Maideh, 50) Allah, Allah’a ve resullerine indirdiklerine iman iddiasının yanında başkalarına gidip muhakeme olmanın ilginç bir durum olduğunu ve ilginç karşılanmasını hak ettiğini belirtti. Ayette: “Sana indirilene ve senden önce indirilenlere inanıp tasdik ettiklerini iddia edenleri (münafıkları) görmedin mi? Tâğuta (İslam'dan başka kurum, kişi ve sistemlere) inanmamaları kendilerine emrolunduğu halde, Tâğut'un önünde muhakemeleşmek istiyorlar. Hâlbuki şeytan, onları büsbütün saptırmak istiyor.” (En-Nisâ, 60)


(Devamı... | 4385 byte kaldı | yorumlar? | Puan: 0)
 


Haberler ve Makaleler Hikayeler Baþ

Batý Ýnsan Haklarý Örgütleri ve Onlarýn H&
(Devamı... | 8652 byte kaldı | yorumlar? | Puan: 0)

Islamic Rulings - Living Shariah Verdicts

Islamic Questions & Answers

Batı İnsan Hakları Örgütleri ve Onların Hükümlerine Başvurmanın Hükmü


Uluslar arası insan hakları örgütleri eşitlik ve adalete, ırkı, rengi, türü nedeniyle insanlara zulüm ve düşmanlık yapmanın yasaklanmasına ve diğer yüce değerlere davet ediyor.. Onlarla yardımlaşmakta bir engel var mı? Eğer varsa: bu yüce değerlerin üzerine bir itiraz mı var?

Bütün övgüler Allah’adır.

Birincisi:

Müslüman bir kişiye düşen Avrupa ve batı eğilimli “İnsan Hakları” adıyla bilinen örgütlere aldanmamalı. Onlar dış görünüş olarak mustazafların yardımına, gözaltı merkezleri ve cezaevlerinde insan şerefini düşüren. İşkenceye karşı duran örgütler gibi durmaktadır. Hepsine bakıldığında iyi durumlar olduğudur. Ancak onları başka görevleri vardır. Bu süreçle birlikte aile yıkımını gerçekleştiren prensiplerle hareket etmektedir.


(Devamı... | 8652 byte kaldı | yorumlar? | Puan: 0)
 


 

EsinIslam The Muslim World Portal For Islamics, News, Fatwas, Audios, Videos, Muslim News, Quranic Islamic Articles, Radio, Audio Quran, TV Channels, Fatwa Rulings, Muslim News Newspapers Magazines Headlines Articles Forums Schools, Universities, Colleges, Mosques, Qur'an, Hadith, Sunnah, Fiqh, Prayers, Salat, Fasting Ramadan, Vidoes, Books On EsinIslam.Com And IslamAfrica.Com